Bezlepkově - Vladěna Halatová

Jmenuji se Vladěna /Hrdličková/ Halatová a před lety mi bylo diagnostikováno autoimunitní onemocnění zvané celiakie. Jediná možná léčba je doživotní bezlepková dieta. Každý den vařím a peču bezlepkově, abych nemusela vařit zvlášt pro manžela a děti tak bezlepkovou stravu konzumují semnou. Oni jsou pro mě výborná zpětná vazba ve vychytávání ingrediencí a postupu v porovnání s lepkovým provedením. Manžel je velký kritik jídla, takže se nám za ty roky podařilo spoustu receptů vyladit do detailů k nerozeznání od lepkových jídel. Tyto vychytané recepty se složením, postupem a fotkami najdete v mé první vydané knížce s názvem Tradiční sladké pečení-bezlepkově. Přeji si, aby se vám moje kniha líbila a mé recepty chutnali a dařilo se vám vytvářet dobroty, které jsou moje a mé rodiny nejoblíbenější. P.S: V mém životě se událo pár věcí, které jsou pro mě to nejcennější a nejdražší a tvoří můj život štastný, je to můj manžel, moje děti a koníček, který se mi stal vášní, neveřila jsem že mě ještě nějaká činnost tak pohltí a stalo se, je to vytváření bezlepkových receptů. Děkuji že se tak stalo a že o ně máte zájem.
Bezlepkově - Vladěna Halatová
Bezlepkově - Vladěna Halatová
Přátelé, novinka na mém e-shopu z vlastní výroby.
Velký pomocník při práci nejen s těstem v kuchyni, aneb jak neztratit nervy.
Český výrobek pro vás všechny kdo pečete....
http://bezlepkove.com/e-shop/
Bezlepkově - Vladěna Halatová
Stěrky
Jak vám mohou stěrky pomoci při práci s těstem a jeho manipulaci. Rozhodně vám ušetří čas, energii a nervy. V nabídce matná a lesklá. www.bezlepkove.com/e-shop/
youtube.com
Bezlepkově - Vladěna Halatová
Bezlepkově - Vladěna Halatová
Video postup na toastový základní chleba
Pokud se vám videjko líbí, budu ráda za vaše odebírání novinek z mého youtube kanálu.
Bezlepkově - Vladěna Halatová
Toastový chleba bez lepku
Podívejte se krok za krokem jak si vyrobit toastový chleba bez lepku, mléka a vajec.
youtube.com
Bezlepkově - Vladěna Halatová
Bezlepkově - Vladěna Halatová
Pěkný den přátele,
základní recept na toastový chléb máte v mé nové kuchařce. Nicméně toto je změna ve formě duháčku - líbí se vám takové barevné chleby?
Vkládám recept:
Toastový duháček
370 g bezlepkové směsi NUTRIFREE Mix per Pane
300 g teplé vody na psyllium
5 lžiček psyllia (vodorozpustná vláknina)
70 g teplé vody na kvásek
18 g čerstvého droždí (nebo 10 g sušeného)
40 g rozpuštěného sádla
9 g soli
2 lžíce kokosového jogurtu nebo smetany (Planton)
18 g cukru (nebo jiného sladidla)
18 g karobové mouky od Adveni (přidáváme do malé části těsta)

Nejprve z vody, čerstvého nebo sušeného droždí a cukru necháme vzejít kvásek. Mezitím v teplé vodě vymixujeme ponorným mixérem psyllium na hustou kaši. Do této kaše přidáme vzešlý kvásek, mouku, sůl a kokosovou smetanu. V polovině hnětení přidáme rozpuštěné sádlo a opět hněteme do jemné konzistence těsta. Z těsta si oddělíme malou část těsta, do které zahněteme karobovou mouku.
Obě těsta (světlé i tmavé) přikryjeme poklopem nebo talířem a necháme na teplém místě hodinku kynout, až zdvojnásobí svůj objem. Pak těsto položíme na desku a popřekládáme od okraje do středu, aby povrch byl krásně hladký, rozválíme na čtverec. Tmavé těsto také popřekládáme a rozválíme na tenoučký čtverec, který položíme na světlou část čtverce a srolujeme do válečku. Formu na chleba nebo biskupský chlebíček vyložíme pečicím papírem a vložíme těsto, které mírně umáčkneme do formy. Rozměr formy: šíře 30 cm, délka 11 cm, výška 7 cm. Pokud máte větší formu, klidně použijte dvojnásobnou dávku těsta. Ve formě opět přikryjeme poklopem, aby těsto neoschlo. A necháme ještě cca 30 minut kynout. Mezitím si rozpálíme troubu se starým plechem dole na 240 °C.
Jakmile je trouba rozpálená, na starý rozpálený plech nalijeme vařící vodu, postříkáme chleba ve formě slanou vodou a vložíme do trouby na 8 minut.
Po 8 minutách snížíme teplotu na 200 °C a vytáhneme plech s vodou. Pečeme ještě cca 50 minut do zlatavého nádechu povrchu chleba. Necháme vychladnout na mřížce. Krájíme, jakmile je chleba vychladlý.