Bezlepkově - Vladěna Halatová

Jmenuji se Vladěna /Hrdličková/ Halatová a před lety mi bylo diagnostikováno autoimunitní onemocnění zvané celiakie. Jediná možná léčba je doživotní bezlepková dieta. Každý den vařím a peču bezlepkově, abych nemusela vařit zvlášt pro manžela a děti tak bezlepkovou stravu konzumují semnou. Oni jsou pro mě výborná zpětná vazba ve vychytávání ingrediencí a postupu v porovnání s lepkovým provedením. Manžel je velký kritik jídla, takže se nám za ty roky podařilo spoustu receptů vyladit do detailů k nerozeznání od lepkových jídel. Tyto vychytané recepty se složením, postupem a fotkami najdete v mé první vydané knížce s názvem Tradiční sladké pečení-bezlepkově. Přeji si, aby se vám moje kniha líbila a mé recepty chutnali a dařilo se vám vytvářet dobroty, které jsou moje a mé rodiny nejoblíbenější. P.S: V mém životě se událo pár věcí, které jsou pro mě to nejcennější a nejdražší a tvoří můj život štastný, je to můj manžel, moje děti a koníček, který se mi stal vášní, neveřila jsem že mě ještě nějaká činnost tak pohltí a stalo se, je to vytváření bezlepkových receptů. Děkuji že se tak stalo a že o ně máte zájem.
Bezlepkově - Vladěna Halatová
Bezlepkově - Vladěna Halatová
Máslové slepované cukroví

200 g bezlepkové směsi Jizerka
50 g bramborového škrobu
170 g másla Moravia
70 g cukru moučka
1 vanilkový cukr
2 žloutky
citronová kůra nebo na lžičku vymačkaná šťáva z citronu
100 g vlašských ořechů jemně rozmixovaných

Náplň:
200 g másla Moravia
kakao
1 pudink Dr.oetker
400 ml mléka
100 g cukr moučka
rum
Na ozdobení:
čokoláda na vaření a plátek másla, případně další ozdoby

Na vále ze všech surovin vypracujeme těsto, které necháme v chladničce zchladnout asi na 1 hodinu. Poté rozválíme těsto asi 3 mm tlusté a vykrajujeme různé tvary. Pečeme při 180 °C do světlounka. Jak vychladne, slepujeme krémem nebo marmeládou.

Příprava náplně: Když mléko začne vařit, přidáme pudinkový prášek smíchaný s trochou mléka a za stálého míchání necháme asi 3 minuty vařit. Jak pudink vychladne, přidáme máslo a cukr, rum, příp. kakao a vyšleháme do pěny.
Bezlepkově - Vladěna Halatová
Bezlepkově - Vladěna Halatová
!! VÁNOČNÍ SOUTĚŽ !!
o 1 ks Remoska® Classic 4l se sklem v hodnotě 4499,-Kč
od firmy https://www.remoska.eu/cs

Podmínky soutěže:
1.sledujte profil REMOSKA
2.sledujte profil Bezlepkově - Vladěna Halatová
3.do komentáře pod tento příspěvek na stránce Bezlepkově - Vladěna Halatová napište co první si v případě výhry v Remosce připravíte v bezlepkovém provedení?
Budeme rádi za sdílení soutěže

Soutěž bude ukončena příští týden v úterý tj. 17.12 ve 22H, aby se stihla k vám poslat pod stromeček jako dárek. Výherce bude ihned po ukončení soutěže zveřejněn tady v příspěvku.
Facebook není pořadatelem soutěže a nenese za ni žádnou zodpovědnost.
Všem přeji hodně štěstí při soutěžení a příjemnou zábavu.
Bezlepkově - Vladěna Halatová
Bezlepkově - Vladěna Halatová
Právě jsem na blogu zveřejnila článek o mém bezlepkovém pečení a vaření. Snad vám pomůže ve výběru spotřebičů tak, aby splnilo vaše očekávání.
Děkuji MORA Česká republika