Bezlepkově - Vladěna Halatová

Jmenuji se Vladěna /Hrdličková/ Halatová a před lety mi bylo diagnostikováno autoimunitní onemocnění zvané celiakie. Jediná možná léčba je doživotní bezlepková dieta. Každý den vařím a peču bezlepkově, abych nemusela vařit zvlášt pro manžela a děti tak bezlepkovou stravu konzumují semnou. Oni jsou pro mě výborná zpětná vazba ve vychytávání ingrediencí a postupu v porovnání s lepkovým provedením. Manžel je velký kritik jídla, takže se nám za ty roky podařilo spoustu receptů vyladit do detailů k nerozeznání od lepkových jídel. Tyto vychytané recepty se složením, postupem a fotkami najdete v mé první vydané knížce s názvem Tradiční sladké pečení-bezlepkově. Přeji si, aby se vám moje kniha líbila a mé recepty chutnali a dařilo se vám vytvářet dobroty, které jsou moje a mé rodiny nejoblíbenější. P.S: V mém životě se událo pár věcí, které jsou pro mě to nejcennější a nejdražší a tvoří můj život štastný, je to můj manžel, moje děti a koníček, který se mi stal vášní, neveřila jsem že mě ještě nějaká činnost tak pohltí a stalo se, je to vytváření bezlepkových receptů. Děkuji že se tak stalo a že o ně máte zájem.
Bezlepkově - Vladěna Halatová
Bezlepkově - Vladěna Halatová
Pěkný den,
posílám vám se souhlasem všech malou ochutnávku z našeho bezlepkového pečení ze Staré Vsi nad Ondřejnicí u Ostravy. Děkuji Lenka Jurečková za donesenou ochutnávku, za společnost zástupců klubů celiakie, díky členství v jejich klubech máte slevu na kurzu. A co vše se peklo? Kváskovo-semínkové veky, chleba s Irským mechem, který skvěle nahradí vlákniny dosud používané při pečení, tento chleba byl doplněn o teffovou mouku, další chlebík byl doplněn o mouku z hnědé rýže, dále jsme si připravily skvělé kváskové buchty s makovou a tvarohovou náplní pečené v REMOSKA. Děkuji firmě Nutrifree Česká republika za poslané briošky a oplatky. Všem chutnalo a to je skvělý pocit, také jsem často na kurzu zaslechla už vím proč se mi doposud nedaří péct, co jsem udělal/a za chybu,....atd těch AHA efektů bylo hodně a proto tyto kurzy dělám. Těším se na vás 9.11 ve 13h na stejném místě, kde bude na vaše přání další bezlepkový kurz pečení.
Bezlepkově - Vladěna Halatová
Bezlepkově - Vladěna Halatová
Pěkný a snad slunečný den u vás všech
Posílám ukázku chlebíků u kterých nebyla použitá vláknina (psyllium, chia ani bazalkové semínko) a přesto si zachovalo svoji nadýchanost, vláčnost, trvanlivost, atd. A naopak byla použita potravina, která je označována jako super potravina se spoustou pozitivních účinků na lidský organismus. Dlouho jsem hledala nějaké pojivo, které by nahradilo lepek, vajíčka, atd. a zároveň doposud používané psyllium v pečivu.

Zajímá vás recept?

Kdo z vás do komentáře napíše použitou potravinu nebo bude nejblíže, pošlu vzorek poštou domů na vyzkoušení při pečení.

Zítra brzy ráno odjíždím do Ostravy na kurz pečení, kde se potkám i s Lenka Jurečková a Pavlína Grichová - holky těším se na vás a samozřejmě na vás všechny a pěkně strávený den.

Takže v neděli se podívám na komentáře a zveřejním i podrobný recept (P.S: musím ho ještě sepsat i s fotopostupem)
Bezlepkově - Vladěna Halatová
Bezlepkově - Vladěna HalatováBezlepkově - Vladěna Halatová sdílel(a) příspěvek.
Dnes v 16.30 v Ostravě DEN Dětí, užijte si..................

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *