Bezlepkově - Vladěna Halatová

Jmenuji se Vladěna /Hrdličková/ Halatová a před lety mi bylo diagnostikováno autoimunitní onemocnění zvané celiakie. Jediná možná léčba je doživotní bezlepková dieta. Každý den vařím a peču bezlepkově, abych nemusela vařit zvlášt pro manžela a děti tak bezlepkovou stravu konzumují semnou. Oni jsou pro mě výborná zpětná vazba ve vychytávání ingrediencí a postupu v porovnání s lepkovým provedením. Manžel je velký kritik jídla, takže se nám za ty roky podařilo spoustu receptů vyladit do detailů k nerozeznání od lepkových jídel. Tyto vychytané recepty se složením, postupem a fotkami najdete v mé první vydané knížce s názvem Tradiční sladké pečení-bezlepkově. Přeji si, aby se vám moje kniha líbila a mé recepty chutnali a dařilo se vám vytvářet dobroty, které jsou moje a mé rodiny nejoblíbenější. P.S: V mém životě se událo pár věcí, které jsou pro mě to nejcennější a nejdražší a tvoří můj život štastný, je to můj manžel, moje děti a koníček, který se mi stal vášní, neveřila jsem že mě ještě nějaká činnost tak pohltí a stalo se, je to vytváření bezlepkových receptů. Děkuji že se tak stalo a že o ně máte zájem.
Bezlepkově - Vladěna Halatová
Bezlepkově - Vladěna Halatová
Prázdninová SOUTĚŽ
o bezlepkový balíček od Nutrifree Česká republika, který využijete na výlety nebo dovolenou.
Podmínky soutěže:
- do komentáře pod tento příspěvek na stránce Bezlepkově - Vladěna Halatová napište jakou bezlepkovou dobrotu si vozíte na výlety a dovolenou
- sledujte stránky Nutrifree Česká republika a Bezlepkově - Vladěna Halatová
Soutěž probíhá do 22.7. do 21h. Následující den bude pod příspěvkem zveřejněn výherce. Všem přeji štěstí a zábavu při soutěžení.
Facebook není pořadatelem soutěže a nenese za ni žádnou odpovědnost.
Bezlepkově - Vladěna Halatová
Bezlepkově - Vladěna Halatová
Borůvkovo-citronový chlebíček
170g bezlepkové směsi samokypřící Doves Farm (modrá holubička) Doves Farm
120g cukru krupice (třtinového nebo kokosového)
špetka soli
100g másla (nebo bezmléčný tuk Promiena)-rozpuštěný
2 celá vejce
šťáva z jednoho citronu
100g borůvek

V míse vyšleháme vejce s rozpuštěným tukem, cukrem, šťávou z citrónu a moukou v jemnou řidší konzistenci těsta. Vlijeme do chlebíčkové formy, kterou buď vymažeme tukem a vysypeme moukou nebo vložíme pečící papír. Borůvky obalíme v mouce a naskládáme na těsto a mírně zamáčkneme dovnitř. Pečeme při 180C do světle růžova.

Inspirace z lepkového provedení od Coolinářka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *