Přátelé,

Pokud se někdo chystáte do Chorvatska na poloostrov Peljesac na některou z vesniček, nebo na ostrov Korčula tak v obchudkach nic moc nenakoupite bez lepku, navíc je potřeba se i dívat na zmrzliny, které nabízejí na stáncích sice s označením bez lepku, ale posypané keksy, sušenkami s lepkem navíc nabírané jednou lžící. Mile mě překvapil nabídkou bezlepkovych potravin hypermarket Tommy v již velkém městě Orebici na poloostrově Peljesac ze kterého se lodi dostanete právě na ostrov Korčula.Zboží bez lepku a dalších alergenů pěkně oddělené, označené, ceny jako u nás v ČR.Mají zde hodně rozšířenou nabídku produktů značky Podravka Česká republika a Dr. Oetker Hrvatska , kteří mají vetsinu produktů přirozeně bez lepku. Třeba někomu pomůže a ušetří čas při hledání.

Další hypermarket Ribola ve městě Orebic na poloostrově Peljesac,kde seženete produkty bez lepku, tentokrát i produkty Schär (základní směs na kynuta těsta, směs na přípravu chleba, pochutiny – slané a sladké), testoviny- velký výběr, opět velký výběr produktů od Podravka Česká republika přirozeně bez lepku, produkty od Dr. Oetker Hrvatska včetně hotových směsi na přípravu muffin, palačinek,..Hypermarket Konzum v Orebici neměl v nabídce nic bez lepku, docela zklamání.

Bezlepkový sortiment na Istrii ve městě Pula v City Mall (obchodní dům se spoustou obchůdku) posílám ukázku z Kaufland a dm.