- Bezlepkové pečení je složitější než klasické lepkové, ale když víte jak na to, pak vás tato činnost může bavit a také vám bude chutnat. Posílám pár vlastních rad a tipů………
- – část upečeného o kterém víte, že nesníte, naporcujte do krabiček a vložte do mrazničky. Pak stačí pár vteřin ohřát v mikrovlnné troubě, toustovači, nebo volně nechat povolit. Vždy máte čerstvé pečivo k dispozici a nic nevyhodíte.
- – v případě, že se vám nějaké pečivo, nebo cukroví nepovede nebo vám nechutná, není důvod ho vyhazovat. Z rozdrobeného cukroví můžete připravit výborný cheesecake, nepovedený chléb můžete nakrájet na kostečky a použít do houskového chleba, kynutých nebo hrníčkových knedlíků, do masové sekané. Nepovedenou vánočku, mazanec a loupáčky můžete použít na skvělou žemlovku.
- – pokud je třeba navíc snížit příjem tuků, doporučuji pořídit si kvalitní titanové nádobí, na kterém připravíte pokrmy s minimem tuku. A navíc bezlepkové palačinky, lívance, placky se Vám nepřipálí, jelikož bezlepková těsta jsou na smažení citlivější, obsahují více škrobů a mají větší spotřebu tekutin.
- – piškotová a litá těsta je třeba nadlehčit nejen kypřícím práškem bez lepku, ale také tuhým sněhem z vyšlehaných bílků.
- – u lineckých těst a různého drobného cukroví je vhodné použít hutnější typ bezlepkových směsí a pojivo (vejce, xantanová nebo guarová guma), aby cukroví nebylo příliš křehké.
- – u pečení lineckých těst a cukroví je ideální použít ztuhlé tuky z chladničky a těsto nechat po zpracování minimálně dvě hodiny odpočinout v chladničce. Cukroví vytahovat z trouby světlé a nechat úplně vychladnout na plechu a pak teprve s ním manipulovat.
You must be logged in to post a comment.