Vítejte na mém webu Bezlepkově-Vladěna Halatová,

v záhlaví je MENU, ve kterém najdete:

  • BLOG ( články týkající se bezlepkové diety, novinek, tipů a triků při bezlepkovém pečení a vaření, živá vysílání na sociálních sítích…)
  • E-SHOP ( možnost si zakoupit moje kuchařky, stěrky na těsta,…)
  • BEZLEPKOVÉ KURZY PEČENÍ, VAŘENÍ A KVÁSKOVÁNÍ
  • RECEPTY (bez lepku, příp. bez mléka, vajec a dalších alergenů)
  • SPOLUPRÁCE (zde najdete firmy, od kterých používám bezlepkové směsi, mouky a mnoho dalšího)
  • BEZLEPKOVÁ DIETA ( základní informace týkající se bezlepkové diety – značení potravin, vyšetření,..)
  • na pravé straně najdete RUBRIKY (recepty, blog,..) a RYCHLÉ ODKAZY NA SOCIÁLNÍ SÍTĚ


O mně   

Jmenuji se Vladěna Halatová (roz.Hrdličková). Před lety mi bylo diagnostikováno autoimunitní onemocnění sliznice tenkého střeva zvané celiakie. Dodnes si moc dobře pamatuji ten první pocit, když mi lékařka oznámila – jste celiak a budete muset celý život držet bezlepkovou dietu. Asi rok mi trvalo, než jsem se s touto skutečností smířila a naučila se procházet kolem cukráren a pekáren s vědomím, že to není pro mě.

První pečení a vaření jsme vylaďovali s manželem tak, aby jídlo bylo co nejvíce podobné lepkovému, nechtěla jsem vařit a péct dvakrát. Dnes se bezlepkově stravuji nejen já, ale i můj manžel a mí dva synové, Víťa a Ríša. Jsou pro mě výbornou zpětnou vazbou ve vylaďování chutí. A vzhledem k jejich kritickému postoji k pokrmům jsou i výbornou motivací k vylepšování jídel, k tomu, aby pokrmy chutnaly jako lepkové.

Když jsem před 6ti lety vydala svoji první kuchařku, nenapadlo mě, že budou další díly. Rozhodně nebylo mým snem vydávat kuchařské knihy, péct, dělat bezlepkové kurzy pečení a vymýšlet recepty.

Cesta životem je však nevyzpytatelná a někdy nás shodou náhod zavede do různých zákoutí a bočních uliček. Některé z těchto uliček se postupem času stanou důležitější, smysluplnější a vedou nás tím správným směrem. A občas nejen nás, ale i lidi kolem nás.

Diagnóza celiakie mě na tuto „vedlejší“ cestu svedla a já dnes děkuji, že se tak stalo. Je totiž jen na nás, zda se v nevýhodné, negativní situaci utopíme, budeme naštvaní nebo se budeme litovat a ptát se proč. Nebo to celé pozvedneme o úroveň výš a přeměníme celou situaci na pozitivní záležitost, která posune dál nejen nás, ale především pomůže ostatním.

Život mi touto cestou přinesl spojení milovaného koníčku a práce, což mě naplňuje, motivuje a posouvá dále. Díky této životní události mám v rukou již pět kuchařek navazujících na sebe. Poznala jsem také spoustu skvělých lidí. Mnoho lidí na mých bezlepkových kurzech pečení naváže přátelství, naučí se bezlepkově péct, kváskovat a uvědomí si, že v celém životním kolotoči nejsou s touto diagnózou sami, že se mají o koho opřít, s kým si popovídat a mnoho dalšího.

Děkuji vám všem – čtenářům, hospodyňkám a účastníkům kurzů – za zájem a zpětnou vazbu, kterou mi poskytujete, díky tomu vám na kurzech mohu vytvářet lepší podmínky. Díky vám tak vznikají nejen nové recepty.

Koupit můžete zde: