Kváskové buchty

 

Rozkvas

1 lžíce kvásku

80 g bezlepkové směsi Nutrifree Mix per Pane

100 g teplé vody

Suroviny

70 g bezlepkové směsi Nutrifree Mix per Pane

100g bezlepkové směsi Nutrifree Mix per Dolci

špetka soli

80 g cukru moučka (nebo jiného sladidla)

2 lžičky psyllia

100 ml mléka (rýžového mléka)

40 g vepřového sádla

40 g másla (sádla)

2 žloutky (kdo nemůže, nedává)

Náplně:

Tvarohová

500 g tvarohu (tofu nebo bezlaktózového), 2 žloutky (nemusí být), 120 g cukru moučka, 1 vanilkový cukr

Všechny ingredience vyšleháme do jemného tvarohového krému.

Maková

150 g mletého máku, 300 ml mléka (rýžového mléka), 100 g třtinového cukru, 1 vanilkový cukr, 50 g másla (sádla), 1 lžička skořice, 3 lžíce povidel, 1 lžíce rybízové marmelády, 1 lžíce rýžové mouky, 1 hrst bezlepkových piškotů (rozdrobených)

Na umletý mák nalijeme horké mléko, mák mírně povaříme a přidáme ostatní suroviny. Až vznikne hustá krémová konzistence, odstavíme a necháme vychladnout makovou náplň.

Povidlová

200 g švestkových povidel, 1 lžíce rumu, špetka skořice a 1 lžička cukru moučka

Vše dobře rozmícháme do jemné konzistence.

Ořechová

150 g mletých vlašských ořechů, 250 ml mléka (rýžového mléka), 100 g třtinového cukru, 1 vanilkový cukr, 1 lžička skořice, 1 lžíce rýžové mouky, 1 hrst bezlepkových piškotů (rozdrobených), 1 lžíce rumu

Večer si nachystáme rozkvas:

V míse smícháme mouku, vodu a kvásek. Těsto by mělo připomínat těsto na lívance. Přetáhneme strečovou fólií nebo položíme na mísu s rozkvasem poklop, aby neoschlo. Přes noc necháme na teplém místě kvasit.

Ráno:

Ráno oddělíme z rozkvasu jednu lžíci do zavařovačky a vložíme do lednice.

Do mísy k rozkvasu přidáme bezlepkové směsi. Do jiné mísy nalijeme 100 ml mléka (vody, nebo rýžového mléka), do kterého nasypeme 2 lžičky psyllia, občas promícháme. Jakmile je psyllium nabobtnalé, přidáme ho k rozkvasu. Ke směsi přidáme ostatní suroviny, špetku soli, rozpuštěné sádlo, cukr, žloutky a vyhněteme jemné a vláčné těsto, které je lepivé.

Vyhnětené těsto vložíme do mísy a necháme cca 3 hodiny kynout na teplém místě. Že je připravené na zpracování, poznáme tak, že zdvojnásobí svůj objem.

Po přípravě a nakynutí:

Pak těsto popřekládáme a vyválíme na tenký plát, ze kterého vykrajujeme kolečka, která plníme náplní. Konce kolečka spojíme, aby náplň zůstala uvnitř těsta. Vytvořený koláček vkládáme do zapékací mísy nebo remosky. Každý koláček potřeme z boku sádlem, olejem nebo rozpuštěným máslem a uložíme do zapékací mísy, pekáčku, který si vymažeme olejem a vysypeme moukou. Pokud použijeme zapékací titanový hrnec, vymazávat nemusíme. Necháme ještě cca 20 minut kynout, zakryjeme poklopem proti oschnutí. Troubu rozpálíme na 200 °C se starým plechem nebo pekáčem, do kterého po rozpálení nalijeme horkou vodu, aby v troubě vzniklo hodně páry. Necháme takto péct cca 10 minut, pak vyděláme plech s vodou a snížíme teplotu na 180 °C a dopékáme.

Pokud buchty pečeme v teflonové remosce, tak koláčky vkládáme jen do mírně vytřené olejem nádoby a do studené remosky, ve které je necháme ještě cca 15 minut odpočívat a pak ji zapneme. Pečeme cca 30 minut, dokud nebudou mít světle hnědý nádech. Z výše uvedeného množství surovin připravíme koláčky přesně do Grand remosky (největší). Pokud použijeme starý typ remosky s hliníkovou nádobou, tak použijeme pečicí papír, se kterým ho vložíme do remosky, jinak postup zvolíme stejný jako v teflonovém provedení.

Remoska nyní dává slevový kod na nákup remosky: stačí zadat při nákupu kod BEZLEPKOVE

odkaz: REMOSKAa REMOSKA SK.