Kváskové rohlíčky
Rozkvas
1 lžíce kvásku
80 g bezlepkové směsi Nutrifree Mix per Pane
100 g teplé vody


Suroviny
70 g bezlepkové směsi Nutrifree Mix per Pane
100g bezlepkové směsi Nutrifree Mix per Dolci
špetka soli
70 g cukru moučka (nebo jiného sladidla)
1 lžíce psyllia
100 ml mléka (rýžového mléka)
30 g vepřového sádla
50 g másla (sádla) nebo bezmléčného tuku
Rozkvas
Na potření můžeme použít rozkvedlané vajíčko


Náplně:
Tvarohová

500 g tvarohu Moravia (tofu nebo bezlaktózového), 2 žloutky (nemusí být), 120 g cukru moučka, 1 vanilkový cukr
Všechny ingredience vyšleháme do jemného tvarohového krému.


Maková
150 g mletého máku, 300 ml mléka (rýžového mléka), 100 g třtinového cukru, 1 vanilkový cukr, 50 g másla (sádla), 1 lžička skořice, 3 lžíce povidel, 1 lžíce rybízové marmelády, 1 lžíce rýžové mouky, 1 hrst bezlepkových piškotů (rozdrobených)
Na umletý mák nalijeme horké mléko, mák mírně povaříme a přidáme ostatní suroviny. Až vznikne hustá krémová konzistence, odstavíme a necháme vychladnout makovou náplň.


Ořechová
150 g mletých vlašských ořechů, 250 ml mléka (rýžového mléka), 100 g třtinového cukru, 1 vanilkový cukr, 1 lžička skořice, 1 lžíce rýžové mouky, 1 hrst bezlepkových piškotů (rozdrobených), 1 lžíce rumu


Jablíčková
Jablíčka, skořice, kokosový nebo třtinový cukr, vanilkový cukr
Jablíčka oloupeme a nastrouháme, promícháme s cukry a skořicí


Večer si nachystáme rozkvas:
V míse smícháme mouku, vodu a kvásek. Těsto by mělo připomínat těsto na lívance. Přetáhneme strečovou fólií nebo položíme na mísu s rozkvasem poklop, aby neoschlo. Přes noc necháme na teplém místě kvasit.
Ráno:
Ráno oddělíme z rozkvasu jednu lžíci do zavařovačky a vložíme do lednice.
Do mísy k rozkvasu přidáme bezlepkové směsi. Do jiné mísy nalijeme 100 ml mléka (vody, nebo rýžového mléka), do kterého nasypeme 1 lžíci psyllia a ponorným mixérem vymixujeme v jemnou kaši.Tuto kaši přidáme k rozkvasu a. stejně jako ostatní suroviny, špetku soli, rozpuštěné sádlo a máslo a cukr. Vyhněteme jemné a vláčné těsto, které je lepivé.
Vyhnětené těsto vložíme do mísy a necháme cca 3 hodiny kynout na teplém místě. Že je připravené na zpracování, poznáme tak, že zdvojnásobí svůj objem.
Po přípravě a nakynutí:
Pak těsto popřekládáme a rozdělíme na stejné dílky cca o 75g, tyto dílky vyválíme do tvaru tupého trojuhelníků, nebo vyválíme jedno velké tenké kolo, které rozdělíme na 8 dílků. Tyto dílky naplníme náplní a srolujeme do tvaru rohlíčku, s tím, že rožky zahneme tak, aby náplň nevytekla. Rohlíčky zakryjeme pečícím papírem nebo fólií a necháme ještě cca 30 minut kynout. Troubu rozpálíme na 230 °C se starým plechem nebo pekáčem, do kterého po rozpálení nalijeme horkou vodu, aby v troubě vzniklo hodně páry. Než vložíme rohlíčky do rozpálené trouby potřeme je na povrchu rozkvedlaným vajíčkem (nemusí být v případě alergie). Necháme takto péct cca 5 minut, pak vyděláme plech s vodou a snížíme teplotu na 190 °C a dopékáme do zlatavého nádechu