Chléb Integrale z pekárny nebo formy

250 g bezlepkové směsi Nutrifree Mix per Pane Integrale

300 ml vlažné vody

2 lžíce olivového oleje

1 lžička soli

1 lžička cukru

6g sušeného droždí (nebo 12g čerstvého)

 

Příprava v pekárně a pečení v domácí pekárně:

Do mísy z pekárny nejprve nalijeme dvě lžíce olivového oleje, 300ml vlažné vody, bezlepkovou směs Integrale, lžičku soli, cukru a droždí. Zapneme na program bezlepkový chléb, který trvá 174 minut (tento program zahrnuje osmiminutové předehřátí pekárny, hnětení, kynutí, hnětení, kynutí a pečení). Pokud máme možnost nastavit hmotnost chleba, nastavíme 750 g a středně vypečenou kůrku.

Po upečení chléb vyklopíme na kovovou mřížku, aby vychladl. Chleba vydrží vláčný a nadýchaný několik dní.

Ruční příprava a pečení ve formě na chleba v troubě:

V míse smícháme 250g bezlepkové směsi Integrale s 250ml vlažné, občas promícháme.

Pak si připravíme kvásek tak, že do misky nalijeme 50ml vlažné vody, rozdrobíme droždí a přidáme cukr.

Po hodině přidáme do odležené směsi bublající kvásek, sůl a olej.

Vyhněteme jemné a hladké těsto, které necháme asi 60 minut pod čistou utěrkou, poklopem nebo igelitem kynout, aby neoschlo.

Po vykynutí těsto vyklopíme do vymazané a vysypané formy na chléb. Opět necháme ještě cca 40minut kynout pod čistou utěrkou, poklopem nebo igelitem, aby neoschlo.

Troubu si rozpálíme na 250 °C s tím, že na dno trouby vložíme buď starý plech, nebo pekáč na vodu. Až je trouba rozpálená, do starého plechu nebo pekáče nalijeme horkou vodu, aby v troubě vzniklo hodně páry.Těsto ve formě postříkáme z rozprašovače slanou vodou a vložíme do trouby na 10 minut.

Po 10 minutách pečení troubu vyvětráme, vyděláme spodní plech nebo pekáč s vodou, snížíme teplotu na 200 °C a dopékáme (asi 40 minut), dokud nebude kůrka růžová. Chleba je hotov, když zní na poklep dutě.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 komentáře

 • Lenka

  Dobrý den. Zajímalo by mně, jestli lze uvedenou mouku nahradit jinou bezlepkovou směsí ….. Nemohla by ev. vždy u receptů být uvedena náhradní varianta? Ne vždy se mi povede koupit to co je v receptu 🙁
  Hezký den.
  Havelková

  • Halatová

   Dobrý den, tento toastový chléb upečete bohužel jen z té integrale, ideální směsi na kynutá pečiva jsou Nutrifree a ScharB, tak jedině vyzkoušet z té scharB

Komentáře jsou zakázány.