Vodorozpustná vláknina Psyllium Dr.Popova

Psyllium Dr.Popova je rozpustná vláknina, která se získává  z vyčištěných obalů semen jitrocele indického, který roste v Iráku, Pákistánu, Austrálii a hlavně v Indii. Odtud pochází právě nejkvalitnější psyllium, které dováží Dr.Popov.

Vláknina v těle změkčuje a zvětšuje objem stolice, což je důležité při zácpách a hemoroidech. Podporuje správný metabolismus tuků a cukrů a pomáhá udržovat zdravou hladinu cholesterolu, také je zdrojem energie. Z větší části je živinou pro mikrobiální flóru v trávicím traktu, působí tedy jako tzv.prebiotikum.

Psyllium je přirozeně bezlepkové, vhodné při bezlepkové dietě a diabetu. Dr. Popov při zpracování psyllia nepoužívá žádné lepkové plodiny, takže nemůže dojít ke kontaminaci. Neobsahuje téměř žádné kalorie a není návykové. Nepůsobí na vzniku alergií.

Účinnost a kvalita psyllia se určuje podle jeho schopnosti bobtnat. Ideální je, když dokáže svůj objem zvětšit až 40krát. Dr.Popov psyllium pravidelně kontroluje a testuje z hlediska kvality a mikrologie a akreditovaných laboratořích.

Průzkumy uvádějí, že zdravý dospělý člověk by měl zkonzumovat cca 30gramů vlákniny denně v závislosti na příjmu energie. Což naše populace nezvládá a dostává se na necelou polovinu. Ovoce a zelenina také obsahuje vlákninu, ale ze 100g ovoce do těla dostaneme cca 2-3% vlákniny. U dětí je potřeba 8-15 gramů vlákniny denně (vypočítává se: počet gramů na den je číselně věk dítěte plus 5 – tzn. Pětileté dítě 10g za den).

U nás na bezlepkové dietě je třeba věnovat hodně pozornosti dostatečnému příjmu vlákniny ve stravě, jelikož jako celiaci máme zakázané obiloviny obsahující lepek, které právě obsahují vlákninu (otruby z pšenice, ječmene a žita). Navíc někteří lidé mají problém s konzumací luštěni, které obsahují velké množství vláknin, kvůli jejich nadýmavým účinkům, takže i v tomto případě je psyllium skvělou variantou.

Děti do věku šesti let mohou v pečivu běžně konzumovat psyllium. Pokud je uvedeno, že se nedoporučuje dětem do 6 ti let věku, tak je to z důvodu konzumace sypkého psyllia, které by mohly teoreticky vdechnout. A také psyllium v tekutině dětem do 6 ti let se nedoporučuje z důvodu možného nedostatečného zapití a předpokládá se, že by takto malé děti měly získat dostatek vlákniny přirozenou cestou – tedy vyváženou stravou.

Základem při užívání psyllia je dostatečný pitný režim.

Často se v bezlepkových skupinách řeší, že některým lidem údajně psyllium způsobuje zažívací problém. Tyto problémy mají tři opodstatnění:

  1. Nedostatečný pitný režim
  2. Jedinec je na začátku bezlepkové diety a jeho organismus tedy není schopný přijmout (zpracovat) vlákninu, kvůli ještě nevyléčenému zánětu v tenkém střevě. Rozhodně není třeba se psylliu vyhýbat, ale zařazovat v menších dávkách do pečiva, dokud nebude sliznice střeva plně zahojena.
  3. Jedinec nebyl zvyklý na doporučené množství vlákniny a organismus nyní neumí zpracovat větší přísun vlákniny, takže je dobré psyllium zařazovat do jídelníčku postupně, na větší přísun vlákniny si organismus zvyká cca měsíc. A dle toho je potřeba k tomu přistupovat.

Psyllium je výborné přidávat do bezlepkového kynutého pečení. Pro nás celiaky je to výborný pomocník, který působí jako pojivo a stabilizátor v přírodním provedení, kterým částečně nahrazujeme gliadin a glutelin.

Na půl kg mouky jsou optimální cca dvě lžíce psyllia (10 g psyllia).

Doporučené denní množství je 12,5 g psyllia.

Osobně psyllium přidávám do 90% kynutého pečiva sladkého, slaného i kváskového. Lépe se s ním pracuje, lépe homogenizuje, ve výsledku se nedrobí, je trvanlivější, nadýchanější a nutričně bohatší.

Rada při zpracovávání psyllia do pečiva:

Nenechávám psyllium nabobtnávat určitý čas ve vodě, ale zaliju ho horkou vodou a ponorným mixérem vymixuji v hustou kaši. Než vzejde kvásek mám krásně jemnou a hustou kaši, kterou přidávám k ostatním ingrediencím na přípravu kynutého nebo kváskového pečiva. Celý proces vám nezabere více jak 3 minutky.

Odkaz na záznam ze živého vysílání: https://www.instagram.com/tv/CLe-YfUFNHL/?utm_source=ig_web_copy_link

Dr.Popov má v nabídce několik druhů balení psyllia od 50 g, 100 g, 200 g, 250 g, až 500 g balení.

Nutriční hodnoty ve 100 g Psyllia Dr. Popova:
kalorická hodnota  kJ/kcal: 195/46
vláknina 84,1 g
bílkoviny 2,8 g
sacharidy 7,8 g
tuky 0,8 g
sodík 0,9 g

Na instagramu právě běží soutěž odkaz: SOUTĚŽ o balíček Dr.Popov