Pizza bezlepková

Doma připravuji dvě varianty: silnou a slabou, aby každý strávník měl dle své chuti.

200 g bezlepková směs NUTRIFREE Mix per Pane

50 g čiroková mouka hladká
1 lžička soli
1 lžička cukru
20 g čerstvých kvasnic (2 lžičky sušeného droždí)
150 ml vlažné vody
1 lžíce oleje
50 g rozpuštěného másla

Náplň:

kečup bez lepku, salám nebo šunka s vysokým obsahem masa a bez lepku, olivy, cibule, olej, oregano, sýr eidam Moravia 30%, mozzarella, česnek propasírovaný apod.

Množství těsta je na celý plech 32 cm x 42 cm nebo na dvě kulaté formy o průměru 33 cm.

Do vlažné vody rozdrobíme kvasnice, přidáme lžičku cukru a necháme vzejít kvásek. Jakmile bude bublat nebo bude mít čepičku, je připraven. V míse vyhněteme z mouky, soli, rozpuštěného másla, vzešlého kvásku a oleje, který přidáme jako poslední, vláčné těsto, které necháme pod igelitem nebo poklopem na teplém místě kynout cca 40 minut. Těsto rozdělíme na dvě části, pokud chceme udělat do dvou kulatých forem, nebo dobře rozválíme na pečicí papír a vložíme na jeden velký hranatý plech. Můžeme si pomoci pizza válečkem nebo jen rukama postupně roztahovat těsto až ke krajům plechu, ruce je dobré namokřit nebo naolejovat. Nebo je výborné na koblížek těsta vložit mikrotenový sáček a přes něj válečkem roztahovat těsto, nebude se lepit. Ideální je kamenný váleček, který rovnoměrně rozválí těsto a nelepí se na povrchu. Těsto potřeme mírně olejem až ke krajům, pak rozetřeme kečup s propasírovaným česnekem a oreganem, rozetřeme až ke krajům. Posypeme cibulkou, kterou si nakrájíme najemno a ohřejeme předem v mikrovlnné troubě, přidáme šunku, mozzarellu nakrájenou na plátky, případně anglickou slaninu, kterou nakrájíme na kostečky, olivy, apod., co má kdo rád.

Pečeme na 200 °C asi 20 minut dozlatova. Po vyndání z trouby posypeme nastrouhaným sýrem eidamem. Z tohoto těsta můžete udělat silnější i tenčí plát těsta. Bezlepková pizza je nejlepší ihned po vytažení z trouby. Ale i druhý den si ji můžete ohřát na pár vteřin v mikrovlnce a je moc dobrá.

Pizzu si můžete upéct také v remosce, v remosce grand upečete dvě kulaté pizzy z uvedeného množství. Remosku si nahřejeme s trochou vody, kterou po nahřátí vylijeme, do teflonové nádoby rozprostřeme těsto, které pomažeme olejem až do krajů a naneseme kečup a ostatní ingredience. Pečeme cca 20 minut jak okraje mírně zezlátnou, nasypeme sýr a cca pár vteřin zapečeme.

2 komentáře

Komentáře jsou zakázány.