Honzovy buchty   

Tyto buchty můžete připravit i bez mléka a vajec
125g bezlepkové směsi Nutrifree mix per pane
125g bezlepkové směsi Nutrifree mix per dolci
špetka soli
70g cukru moučka
2 lžičky psyllia Dr.Popov
200ml mléka Moravia / rýžové mléko/voda
40g vepřového sádla
40g másla Moravia /sádla
2 žloutky / při alergii bez
20g čerstvého droždí
Sádlo (olej) na pomazání boků buchet

Náplně, (v případě alergii na bílkovinu kravského mléka připravte makovou a ořechovou náplň s rýžovým mlékem)

Maková: 150g mletého máku, 300ml mléka, 100g třtinového cukru, 1 vanilkový cukr, 50g másla, 1 lžička skořice, 3 lžíce povidel, 1 lžíce rybízové marmelády, 1 lžíce rýžové mouky, 1 hrst bezlepkových piškotů/rozdrobených/

Na umletý mák nalijeme horké mléko mák mírně povaříme a přidáme ostatní suroviny, až vznikne hustá krémová konzistence odstavíme a necháme vychladnout makovou náplň. Množství je na celou dávku těsta.

Tvarohová:
500g tvarohu Moravia , 2 žloutky, 120g cukru moučka, 1 vanilkový cukr
Všechny ingredience vyšleháme do jemného tvarohového krému. Množství je na celou dávku těsta.

Povidlová: 
200g švestkových povidel, 1 lžíce rumu, špetka skořice a 1 lžička cukru moučka. Vše dobře rozmícháme do jemné konzistence.

Ořechová:

150g mletých vlašských ořechů, 250ml mléka(rýžové mléko), 100g třtinového cukru, 1 vanilkový cukr, 1 lžička skořice, 1 lžíce rýžové mouky, 1 hrst bezlepkových piškotů (rozdrobených), 1 lžíce rumu

Příprava těsta v domácí pekárně:
Do nádoby nalijeme 100ml mléka(rýžové mléko, nebo voda) a do něj nasypeme 2 lžičky psyllia, necháme 20 minut odležet. Pak přidáme do nádoby rozpuštěné máslo(sádlo), 2 žloutky(příp. bez nich), rozpuštěné sádlo, mouku se špetkou soli, cukr, čerstvé droždí a zbytek mléka. Nastavíme na program těsto, které trvá cca 90minut.

Ruční příprava
Do mísy nalijeme 100ml mléka a do něj nasypeme 2 lžičky psyllia, necháme 20 minut odležet. Ve druhé míse si vytvoříme kvásek z droždí, cukru a 100ml vlažného mléka.
Když máme vzešlý kvásek a nabobtnalé psyllium, smícháme vše dohromady a přidáme ostatní suroviny. Elektrickým hnětačem (robotem) vytvoříme vláčné jemné těsto, které zakryjeme talířem( poklopem) a necháme cca 50 minut kynout.

Po přípravě a nakynutí
Pak těsto popřekládáme a vyválíme na tenký plát ze kterého vykrajujeme kolečka cca průměr 10cm. Tyto kolečka plníme náplní (makovou, tvarohovou, povidlovou, jablíčkovou, nebo ořechovou), konce naplněných koleček spojíme až vznikne bochánek. Každou buchtu potřeme z boku sádlem nebo olejem a uložíme do nádoby od remosky.
Pokud buchty pečeme v teflonové remosce, tak koláčky vkládáme jen do mírně vytřené olejem nádoby a do studené remosky, ve které je necháme ještě cca 15minut odpočívat a pak ji zapneme. Pečeme cca 30minut dokud nebudou mít světle hnědý nádech. Z výše uvedeného množství surovin připravíme Honzovy buchty přesně do Grand remosky (největší). Pokud použijeme starý typ remosky s hliníkovou nádobou, tak použijeme pečící papír, se kterým ho vložíme do remosky, jinak postup zvolíme stejný jako v teflonovém provedení.